Ürün Bilgisi;

Mikro Dalga Hacimsel Algılama

ÇEVRE & SINIR GÜVENLİĞİ

Sibertek, Çevre ve Sınır Güvenliğinde en gelişmiş teknolojileri ve çözüm odaklı gerçekçi yaklaşımları kullanarak, bu konuda en temel güvenlik ihtiyacı olan izinsiz girişleri en kısa sürede tespit eden çözümleri sunmaktadır.

Sınırda kullanılması planlanan tel ve çit sistemleri üzerine, komşu sınırdan gelebilecek tırmanma, kaldırma ve kesme teşebbüslerini veya komşu sınırdan gelebilecek olası geçişleri tespit etmek amacıyla TEL VE ÇİT üzerine hat boyunca monte edilen sensör kablo sayesinde algılayacak kontrol odasında sınırın haritası veya krokisi üzerinde sesli ve görüntülü görülebilecektir.

Görünen bu alarm bilgisi sınır boyunca istenirse CCTV sistemi ile entegreli çalışabilecektir. Sınır zone’ lere ayrılacaktır. Sabit kamera görüntüleri izleme yapılan monitörlere otomatik geldiği gibi ( ekrana düşmesi ) Hareketli kameralar müdahalenin geldiği ( alarmın geldiği ) yerlere otomatik dönmesi sağlanabilecektir.

Tüm bu tedbirlere rağmen herhangi bir izinsiz giriş yapılmaya çalışılırsa, Çevre Güvenlik Sistemi tarafından anında tespit edilerek, alarm sinyali Kontrol Merkezine iletilecektir. CCTV sistemi varsa olay yerinin görüntüleri kayıt altına alınarak incelenebilecektir. Sonuç olarak, operatör tarafından Güvenlik birimleri olay yerine gönderilecektir.

Yukarıda bahsedilen güvenlik sistemleri ve metodları; Sınırlar gibi büyük ve kontrolü zor bölgeler için ideal olmaktadır, aynı zamanda gece/gündüz her türlü hava koşullarında insan faktörünü minimize ederek verimliliği artırmaktadır. Yukarıda tavsiye edilen sistemler kullanıldığında, sınırlar her türlü izinsiz girişlere karşı güvenli olacaktır.