TÜRKÇE KATALOG    ENGLISH CATALOG   ARABIC CATALOG


              

Ürün Bilgisi;

Mekanik Araç Kapanı

Araç Kapanları Yol Genişliklerine göre üretilmektedir.

* 1 metre
* 2 metre
* 3 metre
* 4 metre
* 5 metre
* 6 metre

İstenen Renk te imalat yapılabilir. Ürünlerimiz Opsiyenel Olarak Sıcak Daldarma Galvaniz Yapılabilir.

MEKANİK KAPAN UYĞULAMA VE KULLANIM ALANLARI MMekanik kapan; Trafiğe kapalı, araçların tek yönlü geçişine izin verilen yollarda araçların ters yönde seyretmesini engellemek amaçlı kullanılmaktadır. Ters yöne giren araçların kapan üzerinden geçmesi ile aracın lastiklerini patlatır ve aracın hareketini kısıtlar. Araçların kapan yönüne doğru girmesinde kapan dişleri tekerlek ile birlikte yer paralel olarak yatar araç tekerleği üzerinden geçtikten sonra alt ağırlık sistemi ile kapanın dişleri yukarı tekrar kalkar, bu işlem elektrik enerjisine gerek duymadan mekanik olarak çalışmaktadır. Mekanik kapan opsiyon el olarak kenar bitiş noktalarına ayak pedalı düzeneği ile de çalışa bilir. Bu düzenekte kapan başlarına ayak pedalı konur acil durumlarda bu pedala ayakla basılarak kapan dişlerinin tamamı yer paralel şekilde yatırılır ve araçların geçişine izin verilir araçlar emniyetle geçmesinin sonrasında pedal bırakılır ve kapan çalışma sistemi normal çalışma sistemine döner.

 

 ÖZEL ÜRETİM MEKANİK KAPAN BARİYER DATASHEET

 

Genel Özellikleri

Kapan bariyer yol girişlerine kontrollü girişlerde kullanılır.

Bir’er mt üniteler halinde taşıması ve montajı kolaylık sağlar, her bir mt bariyerde kısa kenar başlardaki geçme kancalar vasıtası ile istenilen genişlik kadar bariyeri birleştirebilirsiniz.

Güçlü çelik yapısı ile en ağır taşıtların üzerinden geçmesinden deforme olmaz.

Ankastre (yere gömülü) yol zemin kotunda montajı uyumlu geçişlerde kasis ve sarsıntı yapmaz.

Kapan diş( bıçak) aralıkları minimum araç lastik geçişi baz alınmış ve statik yapısı gergi istenmeyen geçiş olanağı vermez.

Opsiyonel olarak bir kilitli aparat vasıtası ile kapan dişlerini yerde kapalı tutabilirsiniz, acil durumlarda yolu kullanım kolaylığı sağlar ( Not: Bu özellik imalat aşamasında belirtilmelidir birleşme aparatlarının yanı sıra mekanik bağlantı aparatları hazırlanmalıdır  ).

İstenmeyen geçiş veya zorla korunaklı bölgeye girmek isteyen araçların lastiklerini sadece patlatmakla kalmaz, diş (bıçak) uçlarının özel yapısı gereği parçalar.

Kapanlar üzerinden araç geçişlerinde diş(bıçak) seslerinden özel lastik contalar ve takozlar vasıtası ile minimuma indirilmiştir.

Ürünlerimiz tüm Avrupa ülkeleri ‘’ İSO 9001, 18001 140001 CE’’ ve diğer standartlar TSEHYB, Yerli üretim normlarına sahiptir.

 

  Technical Sipecifications

Kapan Genişliği

1000mm to 6000 mm

Kapan Diş(bıçak) Yüksekliği

70mm to 120 mm

Kapan Diş (Bıçak ) Aralıkları

120 mm

Kapan Diş (Bıçak) Et Kalınlığı

15 mm

Kapan (L ) Boyu

1000 mm

Kapan (W) Boyu

400 mm

Kapan (H) Boyu

350 mm

Tüm Çelik Yapı

Üst sac 12 mm özel lazer kesim ST52, Karkas yapı 912  Karbon Çeliği, Kapan dişleri 15 mm özel lazer kesim ST52, Kasa kenar kaplama ST37 Sac Kaplama

Kapan Diş (Bıçak) Kaplaması

Akrilik Cam elyaf Karışım reflekte ral 1028

Tüm Çelik Kaplaması

Kaynaklı işlem sonrası kumlama ve özel Kataforez kaplama

1. Mt. Bürüt Agırlık

60 Kg